Drabina to jedno z najważniejszych narzędzi pracy w magazynie. Umożliwia sprawne i bezpieczne wykonywanie różnorodnych czynności na niewielkich wysokościach jak np. zakładanie czy zdejmowanie towarów z regałów.

Specjalistyczne drabiny do magazynów

Przede wszystkim warto pamiętać, że do zastosowań profesjonalnych należy używać odpowiednio przystosowanych do tego drabin. Specjalistyczne drabiny magazynowe spełniają wszystkie najważniejsze wymagania dotyczące bezpieczeństwa oraz zasad BHP. Zapewniają również komfort pracownikom, którzy mogą łatwiej wykonywać swoje codzienne obowiązki zawodowe.

Oferowane przez naszą firmę drabiny aluminiowe są łatwe w montażu, lekkie i kompaktowe. Wyposażone są w podest roboczy z burtami ochronnymi, samoblokujące się koła lub z opcją ich montażu w razie potrzeby. Dzięki temu pracownicy mają zapewniony bezproblemowy i bezpieczny dostęp do towarów znajdujących się na wysokich partiach regałów magazynowych.

Kluczowe kwestie przy doborze drabiny magazynowej

Oprócz kwestii bezpieczeństwa i komfortu użytkowania drabiny magazynowej, warto zwrócić uwagę na kilka innych właściwości użytkowych. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę jej rozmiar, który powinien być adekwatny do wysokości magazynu. Jeśli w alejki między regałami są wąskie, trzeba odpowiednio dobrać szerokość podestów. W przypadku większej przestrzeni sprawdzą się modele wyposażone w kółka.

W naszym asortymencie znaleźć można modele, które posiadają od 4 do 17 stopni, dlatego też można dobrać taką drabinę, która idealnie spełni konkretne oczekiwania. Przeznaczone są do zastosowań magazynowych i terenowych.

Warto też zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane są drabiny. Dużym zainteresowaniem cieszą się drabiny aluminiowe, które oferowane są przez nasz sklep. Są to produkty wyjątkowo trwałe i solidne, a jednocześnie bardzo lekkie i wygodne w użytkowaniu. Oprócz tego aluminium jest odporne na warunki atmosferyczne, nie koroduje, więc nawet z upływem czasu zachowuje swój estetyczny wygląd i właściwości.