Można powiedzieć, że elektronarzędzia zrewolucjonizowały oblicze prac warsztatowych. Przede wszystkim dzięki wygodnym, poręcznym narzędziom stały się one szybsze, łatwiejsze i sprawniejsze. Co więcej, dzięki wprowadzeniu na rynek odpowiednich, częściowo zautomatyzowanych elektronarzędzi, nie trzeba już posiadać aż tak dużej, specjalistycznej wiedzy, aby wykonywać określone czynności warsztatowe, a majsterkowanie w przydomowym warsztacie dla wielu osób stało się przyjemnym hobby. Mając przestrzeń do pracy i poręczne elektronarzędzia, można własnoręcznie wykonywać na przykład drewniane akcesoria meblarskie, takie jak półki. Stwórz zatem w swoim garażu warsztat pracy i zaopatrz się w podstawowe elektronarzędzia. Więcej o nich w naszym wpisie.

Do jakich prac przyda się wiertarka?

Wiertarki, podobnie jak większość elektronarzędzi, dzielą się na:

  • sieciowe,
  • akumulatorowe.

Wiertarki sieciowe to takie, które należy podłączyć do prądu. Akumulatorowe do działania potrzebują dołączonych do nich akumulatorów, które od czasu do czasu trzeba ładować. Przed wyborem tego typu elektronarzędzia warto również zastanowić się, do jakich celów będzie nam ono potrzebne. Do poważniejszych prac lepiej wybrać wiertarkę profesjonalną, o większej mocy, większym ciężarze i większej wytrzymałości. Do mniejszych, typowo warsztatowych, wystarczy wiertarka domowa, o mocy około 500-600 W. Jest także lżejsza od profesjonalnej. Jeśli masz zamiar wiercić w twardym materiale, wybierz wiertarkę udarową. Do drewna i tworzyw sztucznych wystarczy wiertarka bez udaru.

Kiedy używa się młotowieratrek?

Kolejnym wysokiej jakości elektronarzędziem akumulatorowym, które znajdziesz w naszej ofercie, są młotowiertarki. Wyposażone zostały one w udar, dzięki któremu nie trzeba wciąż dociskać wiertła i można pracować nawet w bardzo twardym podłożu. Wybierając tryb kłucia można wiercić z powodzeniem wiercić dziury w ścianach pod kable elektryczne.

Dlaczego warto wyposażyć swój warsztat w szlifierki i pilarki tarczowe?

Warto zaopatrzyć swój warsztat również w szlifierki; poręczne i wygodne elektronarzędzia, służące do szlifowania oraz wygładzania płaskich lub lekko zaokrąglonych powierzchni. Są bardzo wygodne w użytkowaniu, gdyż posiadają specjalny pojemnik, do którego zbiera się pył. Szlifierki kątowe będą szczególnie przydatne podczas cięcia i szlifowania wyjątkowo twardych materiałów, takich jak profile stalowe czy płyty kartonowo-gipsowe. Z drewnem natomiast doskonale poradzą sobie pilarki tarczowe. Przetną je z łatwością pod pożądanym kątem. Warto zatem zaopatrzyć się w zestaw podstawowych elektronarzędzi. Dzięki nim praca w warsztacie stanie się łatwa, szybka i przyjemna.