Agregaty malarskie to specjalne urządzenia, które służą do malowania natryskowego. Urządzenie wytryskuje kropelki farby pod wpływem wysokiego ciśnienia na powierzchnię, dzięki czemu aplikacja przebiega sprawnie, łatwo i precyzyjnie. Obecnie na rynku znajdziemy wiele rodzajów agregatów, które różnią się zarówno budową, jak i zastosowaniem, rodzajem napędu czy typem zasilania. Bez większego problemu dobierzemy odpowiedni sprzęt do własnych potrzeb. Dzięki temu można szybko wykonać nawet bardzo wymagające prace wykończeniowe, np. w bardzo dużych powierzchniowo obiektach.

Dlaczego warto zdecydować się na malowanie natryskowe?

Wspomnieliśmy o tym, że za sprawą agregatu malarskiego można bardzo szybko pomalować nawet duże powierzchnie. Jednak nie jest to jedyna zaleta tego rozwiązania. Malowanie natryskowe pozwala również na precyzyjne, równe i jednolite nałożenie farby. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, na powierzchni nie pozostają widoczne ślady po ruchach wałkiem lub pędzlem czy zacieki. Wszystko to możliwe jest za sprawą malowania bezdotykowego. Powierzchnie pozostają idealnie gładkie i estetyczne.

Możliwość szybkiego i estetycznego malowania ma bezpośredni wpływ na redukcję kosztów. Podczas malowania natryskowego zużywa się znacznie mniej farby niż w przypadku tradycyjnych sposobów. Odpada również konieczność dokonywania czasochłonnych poprawek.

Zastosowanie malowania natryskowego

Malowania natryskowe sprawdza się przede wszystkim w przypadku ścian. Sprawnie pomalujemy nawet bardzo duże powierzchnie, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów. Jednak agregat malarski może być użyty również do innych zastosowań. Metoda ta sprawdza się także podczas malowania mebli czy blacharki. Zalecana jest przede wszystkim w przypadku malowania dużych lub niejednolitych powierzchni, np. chropowatej lub ażurowej ściany. Farba rozprowadzona przez agregat dotrze do wszystkich zakamarków. Za sprawą pistoletu natryskowego bez większego problemu pokryjemy warstwą farby lub lakieru również ozdobne elementy, panele, sztukaterie czy sufity.